O Nas
Strona główna » O Nas
Nasza poradnia to miejsce, w którym znajdą Państwo profesjonalne wsparcie w rozwiązywaniu trudności emocjonalnych, społecznych oraz edukacyjnych. Stawiamy na indywidualne podejście do każdego pacjenta, pomagając w osiągnięciu lepszej równowagi psychicznej. Nasz zespół tworzy grono wykwalifikowanych psychologów, pedagogów, rehabilitantów i terapeutów, którzy posiadają bogate doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku i z rozmaitymi problemami.
Profesjonalne wsparcie socjoterapeutyczne
Nasz główny cel to stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której wszyscy mogą poczuć się zaakceptowani i zrozumieni. W pracy podchodzimy indywidualnie do każdego dziecka, starając się zidentyfikować oraz zrozumieć jego potrzeby oraz cele. Dzięki temu nasze terapie są skuteczne i dopasowane do konkretnych sytuacji. Zachęcamy więc wszystkich zainteresowanych do skorzystania z oferowanych usług i dołączenia do szerokiego grona osób, które znalazły u nas pomoc, zrozumienie i wsparcie.
Spis treści
- Czym jest socjoterapia?
- Dla kogo?
- Kiedy?
- No to o co chodzi?
Czym jest socjoterapia?
Metodą pracy z grupą nastawioną na wzmacnianie osobowości jej członków, realizację celów rozwojowych i edukacyjnych, stworzenie szansy zdobycia nowych doświadczeń i zmianę sądów urazowych na temat siebie i świata. Jest to forma oddziaływań, która wpływa przede wszystkim na myśli i emocje uczestników – efekty socjoterapii mogą pojawić się szybko i wpłynąć pozytywnie na zachowania od razu, mogą też pojawiać się dopiero po jakimś czasie. Poprzez zabawę i różnorodne aktywności dzieci i młodzież poznają i uczą się lepiej rozumieć siebie. Socjoterapia pomaga uczyć się funkcjonowania w grupie – doświadczenie bezpiecznej grupy modeluje kolejne – zachodzi transfer wiedzy, co powoduje że dzieci lepiej odnajdują się w innych grupach rówieśniczych, potrafią komunikować swoje potrzeby i mają szansę nauczyć się, jak lepiej radzić sobie w sytuacjach konfliktowych w grupie.
Czym jest socjoterapia?
Socjoterapia skierowana jest do dzieci i młodzieży, którzy doświadczają trudności w relacjach z rówieśnikami, rodzicami ,rodzeństwem z funkcjonowaniem w grupie, z radzeniem sobie z emocjami, mają obniżone poczucie własnej wartości, ich zachowanie bywa nieadekwatne do sytuacji. Socjoterapia stwarza bezpieczne warunki, w których każdy z członków grupy może lepiej poznać i zrozumieć swoje emocje i potrzeby, zaobserwować następstwa swojego zachowania i nauczyć się, jak sobie z nimi radzić.
- Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-17 lat
- Tworzymy również grupy dla dorosłych
Kiedy?
Grupy spotykać się będą raz w tygodniu w czwartki. Dobór do grupy będzie zależał od liczby osób chętnych, doświadczanych trudności oraz wieku. Planujemy uruchomienie 3 grup w godzinach: 14:00-15:15; 15:30-16:45; 17:00-18:15. Regularne spotkania rozpoczniemy na początku lutego. Przed zapisem do konkretnej grupy chcemy spotkać się z każdym z Państwa. Spotkania będziemy odbywać w drugiej połowie stycznia 2022 po indywidualnym uzgodnieniu terminu.
Zajęcia odbywają się bez udziału rodziców.
No to o co chodzi?
Dziecko jest najważniejsze ale dorosły też jest ważny. Ale czy tu chodzi o to kto jest ważny bardziej lub mniej?
NO TO O CO CHODZI?
Tylko szaleniec mógłby oczekiwać różnych rezultatów powtarzając w kółko tę samą czynność.
A.Einstein
I. Badania diagnostyczne: psychologiczne, pedagogiczne, logopedyczne:
- Określenia poziomu dojrzałości szkolnej – badanie wstępne
- Wcześniejszego przyjęcia dziecka do szkoły podstawowej oraz odroczenia rozpoczęcia spełnienia obowiązku szkolnego
- Pozostawienia ucznia klasy I –III szkoły podstawowej na drugi rok w tej samej klasie
- Objęcia ucznia nauką w klasie terapeutycznej
- Dostosowania wymagań edukacyjnych wynikających z programu nauczania do indywidualnych potrzeb ucznia, u którego stwierdzono:
- trudności w nauce
- specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu /dysleksja rozwojowa/ zał. Opinię nauczyciela polonisty
- trudności w mowie
- Zwolnienia ucznia z wadą słuchu z nauki drugiego języka obcego
- Udzielania zezwolenia na indywidualny program lub tok nauki
- Przyjęcia ucznia gimnazjum do oddziału przysposabiającego do pracy
- Przyjęcia do klasy I szkoły ponadgimnazjalnej ucznia z problemami zdrowotnymi, ograniczającymi możliwości wyboru kierunku kształcenia ze względu na stan zdrowia
- Przystąpienia ucznia z zaburzeniami i odchyleniami rozwojowymi lub specyficznymi trudnościami w uczeniu się odpowiednio do:
- sprawdzianu na koniec klasy VI szkoły podstawowej
- egzaminu w ostatnim roku nauki w gimnazjum
- egzaminu maturalnego lub egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w warunkach i formie dostosowanych do indywidualnych potrzeb psychofizycznych ucznia
II. Konsultacje psychologiczne
III. Konsultacje pedagogiczne
IV. Terapie zaburzeń rozwoju
V. Terapię logopedyczną, psychologiczną, pedagogiczna oraz rehabilitację ruchową
VI. Zajęcia socjoterapeutyczne
VII. Terapię rodzin
VIII. Wspieranie rodzin
IX. Zajęcia psychoedukacyjne (uzależnień, zaburzeń)
X. Interwencja kryzysowa dla seniorów